İçeriğe geç

Dünya’nın En İyi Maratonları

Dünya’nın En İyi Maratonları

Dünya üzerinde pek çok ülke ve şehirde ev sahipliği yapılan maratonlar, sporcuların ve sporseverlerin farklı bir deneyim kazanmak için katılım sağladıkları organizasyonlardan biridir. Oldukça eski bir tarihe sahip olan maratonlar günümüzde de sıklıkla gerçekleştirilebilirken, bu organizasyonlardan bazıları dünyanın en iyi maratonları olarak değerlendirilebilmektedir. Örneğin; Vodafone İstanbul Maratonu, Roma Maratonu, Sahil Patikaları Serisi: Pembrokeshire Maratonu ve Çin Seddi Maratonu bunlardan bu organizasyonlara birer örnek olarak gösterilebilmektedir. İşte dünyanın en iyi diğer maratonları…

Paris Maratonu

Her sene neredeyse 55 bin koşucuya ev sahipliği yapan Paris Maratonu, dünyanın en eski ve en iyi maratonlarından biri olarak bilinmektedir. Tam anlamıyla bir Paris turunun gerçekleştirildiği bu maratonda seyircilerle beraber 80 bin katılımcı sayısına ulaşılmaktadır.

en iyi maratonlar
en iyi maratonlar

Vodafone İstanbul Maratonu

Dünya üzerinde kıtalararası gerçekleştirilen ilk ve tek maraton unvanına sahip Vodafone İstanbul Maratonu, en iyi maratonlar arasında yer almaktadır. Dünyadan birçok koşucunun ve halkın katılımı ile gerçekleştirilen bu maratonda muhteşem bir boğaz manzarası eşliğinde koşabilmek mümkün. İstanbul maratonunun son yıllardaki sponsorluğunu Türk bahis sitesi Bahsegel üstlenmektedir. Bu sayede bu alana olan ilgide günden güne artmaktadır.

New York Maratonu

New York2un eşsiz bir ruha sahip olan sokaklarında koşma imkanı sunan New York Maratonu, dünyanın en iyi maratonlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüzbinlerce katılımcıya alkış tutan seyirciler ile muhteşem bir deneyim olan bu maratonda Brooklyn’den Manhattan sokaklarına kadar birçok sokağı gezme imkanı elde edilebilmektedir.

Uluslararası Patagonya Maratonu

Muhteşem dağ manzarası eşliğinde gerçekleştirilen Uluslararası Patagonya Maratonu, karla ve buzla kaplı tepeler ile göller arasında koşu yapabilme imkanı sunmaktadır. Dünya üzerindeki en iyi maratonlardan olan Patagonya Maratonu her yıl düzenli olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Wings For Life World Run

“Koşamayanlar için koşuyoruz” sloganı ile gerçekleştirilen Wings for Life World Run maratonu son 5 yıldır düzenli bir şekilde gerçekleştirilen oldukça yeni bir organizasyondur. Bitiş çizgisi olmayan ve yakalama aracı yakalayana kadar koşulan bu maraton dünyada eş zamanlı olarak gerçekleştirilmekte ve omurilik felcinin tedavisine fon sağlama amacı gütmektedir.

Antarktika Maratonu

Dünya üzerindeki en iyi maratonlardan bir diğeri olarak karşımıza çıkan Antarktika Maratonu, sınırlarını zorlamak isteyenler için ideal bir organizasyondur. Kar maskesi ve özel kar gözlüğü ile başlanan bu maratonda -20 derece soğuk eşliğinde yedinci kıtanın keyfini sürebilme imkanı elde edilmektedir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish